26 Kasım 2011 Cumartesi

KIŞ UYKUSU

Kendi kendime konuşuyorum ne zamandır. Demek yazma zamanım gelmiş diye düşündüm. O kadar doluymuşum ki meğer , nerden başlayacağımı bilemedim. Demek o kadar karışığım buara. Ne kendimi toparlayabildim ne de yazacaklarımı..Daldan dala atlarsam hoşgörün.

   Sanırım bu yılın son tatili idi. Döneli iki hafta olacak. Enazından şimdilik yakın bir tatil planı yok. Emaillerime habire gelen Pegasus kampanyalarından  gözlerimi kaçırmaya gayret ediyorum zira yeni döndük evimize. Tatilden döndüğümüzün  ilk 3 günü hiç dışarı çıkmadım. Sanırım çıkınca gerçekten Köln'e dönmüş olduğumun farkına varmak istemediğimden olsa gerek. Gelir gelmez tekrar gideceğim tarihi planlamaya koyuldum. Geçen bir arkadaşımın da dediği gibi az bir duruyum önce yerimde. Bahar gibi gitmek gerek tekrar buralardan . Kasım sonundayız. Kış başladı başlıyor, bahara  çok var ama...

  Lahanaya benzetiyorum ben kışın bütün insanları.Kışın hepimiz kat kat giyiniriz ya ondan sanırım. Lahana 'da kış sebzelerinden biri  ne de olsa..Görünümü bile soğuk bir sebzedir kanımca. Kışın lahana gibi kat kat giyinenlerdenim ben. Kış kostümümün altında her mevsim kıyafet barındırırım.

  Yılın son ayları bana okulun bitmesine yakın zamanları hatırlatır hep nedense. Koca bir yılın yorgunluğu olur üstümüzde. Kendimizi bile taşıyamacak kadar ağırlaşırız, bir tembellik hali alır başını gider. En güzel yanı da boşvermişlik'tir. Evet tam da  o haldeyim şuan.

   Mevsim geçişinden olsa gerek depresyon mu desem  uyku hali mi desem öyle bir garip hallerdeyim buara. İçim daralıyor sanki. Sadece bende mi ? değil,  aslında herkes böyle . Hatta geçenlerde keşke kış uykusu insanlarda da olsa abartısız bahara kadar uyurum diye düşünürken ilginçtir aynı  hayali kuran başka birinin yazısı ile karşılaştım. Birden bir sevinç kapladı içimi ,yalnız olmadığımı bilmek iyi geldi bana. Kimbilir daha ne çok insan var bizim gibi  kış uykusu hayalini kuran..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder